Brandové focení v Praze s mediátorkou a lektorkou jógy

Šárka Zusková byla první klientkou, která na brandové focení ke mně přišla na doporučení od jiné klientky, pro kterou jsem dělala brandové fotky. Šárka je mediátorka, ale také se dlouhodobě věnuje ženským tématům a józe pro ženy. Ve své práci předává zkušenosti z 15leté praxe jógy, práce s tělem i ze své vlastní ženské cesty. Je tu pro ženy, které chtějí změnit svůj životní styl, chtějí se o sebe více starat a zajímá je osobní rozvoj. Pro ženy, které pro to taky chtějí něco udělat.

Šárka je hodně energická a taky nesmírně milá, to mi bylo jasné hned po úvodní seznamovací konzultaci. Barvy mají v jejím šatníku vyhrazený velký prostor, a tak jsem byla sama zvědavá, jak náš proces přípravy na focení bude vypadat, a k jakým fotkám se nakonec dostaneme.

Záměr fotek

Ve svých službách klade Šárka důraz na individuální přístup, empatii, důvěru a inspiraci, kterou může svým klientkám předávat. Ideální klientkou je pro ni žena, která je obvykle profesně nebo jinak vytížená, ale snaží se o sebe dobře starat. Žena, která usiluje o vnitřní vyrovnanost, chce dobře vypadat, dobře se cítit a je ochotná pro to něco dělat. Chápe, že to všechno je součástí celostního přístupu k sobě, na fyzické, emoční, mentální i spirituální úrovni.

Proto by měla z brandových fotek vyzařovat pohoda a uvolněnost.

Současně potřebovala Šárka propojit focení tak, aby některé fotky mohla použít pro svoji profesi mediátorky, a některé pro svůj web, kde nabízí jógové a další kurzy.

Potřebovaly jsme proto pro focení nějaké celkem neutrální místo, které nebude jednostranně zaměřené, ať už směrem k józe, nebo směrem k mediátorství, jako třeba jógové studio, nebo naopak kancelářské prostory.

Nakonec jsme proto zvolily kavárnu, kde už mám takový neutrální koutek vyzkoušený, ale můžeme tam využít i barevnější prvky.

Osobní plánovací konzultace

Šárka si přála, jestli by naše plánovací konzultace, která obvykle zabere 60-90 minut, mohla proběhnout osobně u ní doma. S tím není problém, ráda jsem dorazila. Daly jsme si čaj, pozdravila jsem její kočičí spolubydlící a pustily jsme se do brandového dotazníku. Dovyjasnily jsme si všechny potřebné body a nakonec nás čekala ještě trochu praktičtější část – výběr outfitů na focení.

Šárka má opravdu pestrý šatník, a tak jsme se dívaly na různé kombinace oblečení a zvažovaly, jestli sedí do celkového konceptu. Tak, abychom se držely záměru fotek a celkové linky, kterou jsme nastavily na začátku.

Nakonec jsme vybraly tři outfity i s doplňky a botami. Čtvrtý si Šárka nechala ještě uzrát, i když focení nás už čekalo za pár dní.

Vše bylo připraveno a nachystáno, rozloučily jsme se a já už se v duchu těšila na to, jak proběhne samotné focení.

V den focení

Šárka se nechala nalíčit a učesat u vizážistky, kterou jsem jí doporučila. Většinou tenhle krok doporučuji všem. Nejen, že vám to ušetří nervy, protože zrovna dneska ráno si ty vlasy ne a ne upravit tak, jak jste zvyklí, ale může vám to dodat i jistotu, že budete vypadat na fotkách upraveně od profíka.

Navíc je to i příjemná péče. Vizážistka, kterou vám doporučuji, líčí přirozeně, abyste nebyli namalovaní moc, ale určitě vám může přidat tam, kde jste zvyklí. Díky použití profesionálních produktů je také většinou celkem záruka, že se nebudete při focení lesknout.

Když jsme se se Šárkou ráno sešly v kavárně, už jsem byla připravená. Na úvod jsme si daly kávu a popovídaly a pomalu se pustily do focení. S pózováním měla Šárka nejdříve strach, a prý se noc předtím kvůli tomu moc nevyspala, ale stačilo jemné vedení a její úsměvy do objektivu nebraly konce.

Začaly jsme s puntíkovanými šaty, které jsme měly určené jako outfit pro fotky pro mediátorskou profesi. Stačilo je doplnit jednoduchými pracovními deskami a Šárka má fotky, které může použít pro profesní stránky nebo svůj profil na LinkedInu.

Další dva outfity už byly trochu divočejší a barevnější, to je přesně ta energie, která je Šárce vlastní a kterou využívá ve své druhé práci. Červené šaty tvoří pěkný kontrast s oranžovým křeslem a současně vypadají skvěle i na fotkách, kde jsou tím jediným výrazným prvkem.

Třetí šaty se zvířecím potiskem jsou nevšední, jde z nich energie, ale taky jsou pro Šárku nesmírně lichotivé střihově i barevně. No a když se v nich opřela o zábradlí, nebo o velkoformátové okno, nemohla jsem to skoro rozdýchat, a to jsem stála za foťákem!

Fotily jsme ještě celkem v zimním zamračeném období, ale zrovna v den našeho focení se ukázalo sluníčko. Využily jsme tak i jeho světla a zajímavých stínů, které házelo do interiéru.

Online galerie

Po focení si Šárka vybrala finální fotky ze své soukromé online galerie, kterou klientům posílám většinou do pár dní po focení. Vím, jak se na fotky těšíte, a je to součástí celé služby, že na ně nemusíte čekat několik týdnů.

Jsem ráda, že jsem Šárku mohla poznat, je to opravdu nesmírně sympatická dáma, se kterou jsem se doufám neviděla naposled. Považuju za štěstí, že můžu dělat fotky právě takovým klientům a klientkám, se kterými si rozumím i na lidské rovině. Tohle mě na mojí práci taky moc baví a obohacuje.

Těší mě, že to Šárka vidí podobně, a těším se třeba i na další spolupráci v budoucnu. Uvidíme, co nám život zase přinese:

„S Květou je radost spolupracovat, celý proces focení má perfektně připravený a zorganizovaný. Od našeho prvního kontaktu až po dodání fotek probíhalo vše příjemně, bezproblémově a hlavně velmi rychle. Květa flexibilně našla volný termín, během osobní konzultace mi doporučila vizážistku, poradila s výběrem outfitů i vhodného místa. Při focení přesně vystihla, co jsem potřebovala, a vedla mě klidně a jemně tak, že mírná nervozita na začátku postupně odezněla. Z fotek mám upřímnou radost, oceňuji jejich čistý a přirozený styl. Děkuji Květě za dokonalý servis a jsem si jistá, že budu její ráda se vracející klientkou.“ – Šárka Zusková, mediátorka a lektorka jógy pro ženy