Moc mě těší, jsem Květa!

Fotografka flatlay fotografií a brandových portrétů a Instagram koučka.

Na Instagramu se pohybuji dlouhodobě a poskytuji konzultace i mentoring pro podnikatele ve službách.

Mým přáním je, abyste měli krásné fotky a ukazovali se na webu, Instagramu a dalších sítích. Dovolte si ukázat se opravdově, takoví, jací jste, a díky tomu si přitahujte svoje ideální klienty a mějte podnikání snů.

Autoportrét Květuše Vašířová s notebookem a červenou kyticí

Pamatuju si ten pocit, kdy jste v životě tam,

kde "máte být", ale něco není tak, jak by mělo být - a vy netušíte co.

16 let jsem pracovala jako daňová poradkyně, nejdříve v poradenské společnosti PricewaterhouseCoopers a potom ve společnostech skupin RWE a innogy. Matematika mi šla vždycky, proto to po studiu Financí na VŠE nebylo až takové překvapení, když jsem šla za daněmi.

Řešila jsem hlavně daň z příjmu právnických osob, DPH a daně z plynu a z elektřiny. K velké změně v pracovní kariéře mě přimělo až vyhoření. Tolik let skvělé práce, kdy děláte i věci, které byste si předtím nikdy ani nedovedli představit - jako je příprava daňových přiznání opravdu velkých hráčů na trhu, proclívání zemního plynu, nebo aktivní spolupráce s MFČR při zavádění daní z plynu a z elektřiny v České republice. Potom ale přijde moment, kdy najednou víte, že už to dál nejde.

Sebe můžete klamat dlouho, ale tělo vás v určitou chvíli vypne a dá vám pocítit, že potřebujete něco změnit. Taky to celkem trvalo, dostat se z vyhoření zpátky na fyzickou a energetickou úroveň, jako před ním.

I když jsem z daní odešla, pořád je mám ráda. Čísla, logika a strukturovanost mi pomáhají i v současné kreativní práci.

To, co mělo přijít dál, se mnou bylo už tehdy, jen jsem to neviděla.

Flatlay fotografie jsem objevila ještě před vyhořením. Bylo to na Instagramu v roce 2015 a byla to láska na první pohled. O rok později jsem si pořídila první foťák a začala jsem flatlays fotit víc, jen tak, pro sebe a svůj Instagram. Hltala jsem všechno, co se týkalo focení flatlay fotek, od článků na zahraničních blozích, přes e-booky až k online kurzům.

Trápila jsem se s manuálním nastavováním foťáku, s kompozicí fotek i s tím, aby vypadaly přirozeně, ne naaranžovaně nebo bez myšlenky.

Vím, jaké to je, jít touhle cestičkou od začátku. 

Když jsem si potom pořídila profi foťák, přidalo se i focení portrétů. Protože se pohybuju hodně v komunitě podnikatelek ve službách, časem jsem dostávala dotazy na brandové focení. Krása. Miluju tenhle typ portrétů, protože ukazuje vás, váš charakter, krásu i emoce. 

Instagram jsem dlouho používala jako normální uživatel, ale poslední roky ho samozřejmě využívám pro svoje podnikání. Jako vizuální platformu, ale i jako síť, která nabízí hodně nástrojů na jednom místě.

Je jasné, že jsem se nejdřív styděla ukazovat sama za sebe ve svém podnikání, ukázat se i jen ve Stories byl skoro traumatizující zážitek... Strachy, co když vás bude někdo kritizovat. Bloky se ukázat, když si nepřipadáte dost dobrá. Odpor k Reels, protože tak se dostanete i k lidem, co vás neznají. Rozumím tomu a vím, že když má člověk sparing partnera, který ho v tom podpoří a podrží, jde to líp.

Pomáhám podnikatelům ve službách s tím, aby se na Instagramu cítili dobře, aby byl přirozenou součástí jejich podnikání a marketingu, i s tím, aby měli vyladěnou vizuální stránku, včetně fotek pro web a sítě.

Fotky s atmosférou

#flatlays

Čisté a sofistikované fotky, které jsou s vámi v souladu, v sobě nesou ohromný vizuální potenciál a příležitost, jak můžete už v prvním kroku oslovit ty pravé klienty.

Flatlays jsou krásné, nastylizované fotky. Lifestylové, produktové, nebo ilustrační.

Díky flatlay fotkám můžete navenek vyjádřit jak sami sebe, tak svoji osobní značku, a není to až tak složité - když znáte sami sebe.

Flatlay fotky umím naučit jak podnikatelky, které fotí mobilem, potřebují jednoduché (ale svoje) fotky a nechtějí tím strávit tolik času, tak fotografky s profi foťákem, jejichž cílem jsou fotky pro klienty a značky v nejvyšší kvality.

Brandové portréty

#brandphotoshoot

Vy jste svoje vlastní značka. Brandové focení je zaměřené na to, abyste měli svoje fotky pro web a sítě sobě na míru.

Všechny fotky dokážou ukázat "něco" na první pohled. Brandové fotky, ať už jsou to portréty či flatlay či jiné fotografie, mají schopnost ukázat vaši osobnost, charakter, ale třeba i to, jakým způsobem poskytujete svoje služby a komunikujete s klienty.

Už tímto si díky fotkám přitahujete svoje ideální klienty a naopak odrazujete ty, se kterými byste ani spolupracovat nechtěli

Brand focení pro copywriterku Markétu Mrkvovou, na jejím oblíbeném místě, s oblíbenými proprietkami, rekvizitami 🙂

Než vám začnou věřit ostatní, musíte věřit sami sobě

a svému potenciálu.

- Květuše Vašířová

 • Učím se
  Učím se a inspiruji od nejlepších kouček, mentorek a fotografek, ze zahraničí i od nás.
 • Inspiruji se
  Inspiraci ráda objevuji v oblíbených kavárnách, architektuře a interiérovém designu, nebo ve špičkovém produktovém designu.
 • Předávám dál
  To, co ukazuji a učím, jsem si sama prošla na vlastní kůži. Praxi a zkušenosti sbírám už spoustu let a sama taky kontinuálně investuji do programů, kouček a mentorek.
 • Miluji
  Kromě focení a hlubokých rozhovorů miluju zpěv, klavír, procházky městem i lesem a výběrovou kávu.
Květuše Vašířová autoportrét s mobilem

Krása začíná v okamžiku, kdy se rozhodnete být sami sebou.

- Coco Chanel