flatlay fotka s citrony a limetkou

5 tipů, jak dostat barvy vaší značky do fotek na Instagramu

Koukáte znovu a znovu na svůj Instagram profil a trápíte se nad tím, jak ho pozvednout? Aby zaujal, aby byl hezčí, aby byl váš.⠀⠀⠀⠀⠀⠀

Barvy jsou jedním z pomocníků pro sjednocený Instagramový grid. A když použijete barvy vaší značky, ještě víc bude váš Instagram profil odlišnější od ostatních.

Protože bude váš a budete tam vidět VY.

#1 Flatlay fotka focená shora – Charakter vaší služby

Do flatlay fotky, která ukazuje vaše služby, jejich charakter, nebo třeba vaši novou službu, zakomponujte proprietky v barvách vaší značky.

flatlay fotka s notebookem a malinami
Klidně stačí přidat jen akcent v barvě vaší značky.

#2 Flatlay fotka focená shora – Vaše produkty

Do flatlay fotek vašich produktů je to celkem jednoduché, přidat si tam barvy, které jsou pro vás charakteristické.

flatlay fotka s plavkami a květinami

#3 Flatlay fotka focení z úhlu – Váš workspace

Proč neudělat fotku vašeho místa, ze kterého pracujete? Kancelář, nebo klidně jen místo u stolu u vás doma. Nechte vaše publikum nakouknout pod pokličku a zase vás trochu víc poznat.

flatlay fotka z úhlu home office

#4 Flatlay fotka focená z úhlu – Vaše zájmy

Rádi posloucháte audioknihy? Nebo je raději čtete? Pouštíte si podcasty, vyrábíte dekorace do bytu, nebo si jako relax kreslíte obrázky tužkou?

Ukažte to!

Všechno je to vlastně o budování vztahu. A vaše publikum už s vámi vztah má, když vás sleduje. Tak jim ukažte i to, co se vás týká a třeba to úplně nesouvisí s vaší prací. Ale souvisí to s vámi a vy jste „to“, co vaše publikum doopravdy přitahuje.

flatlay fotka focená z úhlu s knížkou a Chanel

#5 Autoportrét – Vaše oblečení

No jasně! I vaše oblečení může ladit s paletou barev vaší osobní značky. Já vím, že se tak neoblékáte pořád, ale vsadím se, že barvy vaší značky tak trochu najdeme i ve vašem šatníku.

Využijte toho a až se příště budete fotit, zkuste si to!

autoportrét s pokojovou rostlinou a bílým rolákem

Tak co, vyzkoušíte tyhle nápady? Dejte mi pak vědět, nebo mě klidně na Instagramu označte, ať se na vás můžu kouknout a třeba i sdílet do stories jako příklad. To mi dělá fakt velkou radost, vidět vaše krásné fotky a ukázat je ostatním.

Sledujte mě na Instagramu, kde sdílím další tipy a triky: @kvetusevasirova

— Květuše

Jsem fotografka s citem pro krásu a jednoduchost. Po 16 letech práce daňové poradkyně v korporátním prostředí a náročném vyhoření jsem se rozhodla udělat změnu. Svoji energii jsem nasměřovala do oblasti fotografie, ženskosti, krásy a tvoření, které mi přináší smysl.

Miluji focení lifestylových, ilustračních a produktových fotek s atmosférou zvaných flatlays a nadšeně předávám lidem tipy a triky pro jejich vlastní focení.

Jsem autorkou online kurzu Jak na fotky fotky pro sociální sítě. Pomáhám content creatorům a podnikatelkám s tím, jak si mohou vytvořit skvělé flatlay fotky pro sítě, web a blog, a to i když podnikají ve službách. I pro takový typ podnikání si totiž můžete tvořit přitažlivé fotky, které zaujmou vaše ideální klienty.

Více o mně najdete tady >>